Виробництво вина – складний технологічний процес, під час його виробництва необхідно від виноматеріалу відокремити залишки дріжджів, механічні суспензії, винний камінь, мікроорганізми (стерилізувати вино), надати вину необхідного кольору та блиску. Тому фільтрація вина відноситься до найбільш відповідальних процесів. Наша компанія має більш ніж 15-річний досвід постачання фільтраційного обладнання та витратних матеріалів для фільтрації вина та виноматеріалу. За ці роки ми провели десятки пробних фільтрацій, відпрацювали технологію фільтрації багатьох виноробних заводів.
Сьогодні ми постачаємо фільтраційне обладнання та фільтруючі елементи різних виробників з Італії, Китаю, України, Росії. Нижче коротко описані види фільтрацій, для яких застосовуються фільтри на виноробних підприємствах.
Зверніть увагу! Ми не вказуємо конкретні параметри фільтрів для вина, тому що параметри фільтрації вашого продукту можуть значно відрізнятися і залежать від виду вина (сухе, кріплене), вмісту цукру у вині, відсоткового вмісту зваженого осаду. Тому технічні характеристики фільтрів для фільтрації вина видаються за кожним технічним завданням окремо.
Попередня фільтрація вина
Цей найпростіший тип фільтрації, у процесі приготування вина він може застосовуватися кілька разів, зазвичай його використовують перед тоншим фільтруванням. Його призначення – виконати грубу фільтрацію, яка захистить фільтри тонкого очищення. Зазвичай для попередньої фільтрації вина використовуються мембранні фільтри з розміром пор 0,8-3 мкм, картон або кізельгурові фільтри.
Тонка фільтрація вина. Освітлююча фільтрація вина
Тонка фільтрація вина виконується безпосередньо перед стерилізацією вина та його розливом. Використовується, щоб прибрати з вина колоїди, винний камінь та інші суспензії, які погіршують якість та зовнішній вигляд вина. Для тонкої фільтрації використовуються мембранні фільтри з розміром пор 0,65 – 1 мкм.
Поліруюча фільтрація вина. Надання блиску вина
Полірующая фільтра може застосовуватися у виробництві будь-якого кольору. Колір вина відноситься до одного з трьох органолептичних показників і є одним з найважливіших при виборі вина покупцем. Виконується безпосередньо перед розливом, що дозволяє надати вину приємного блиску.
Холодна стерилізація вина (забезпечення). Знешкоджуюча фільтрація
Фільтрування вина в холодному стані (без використання стерилізації нагріванням) дозволяє вирішити кілька проблем: підвищити якість та зберегти органолептичні властивості вина, зменшити витрати при виробництві вина. Найбільш популярна схема фільтрації:
- Попередня фільтрація вина в холодному стані (при температурі близької до нуля) через кізельгуровий фільтр, пластинчастий фільтр-прес з використанням фільтрувального картону або мембранні патронні картриджі з розміром пор 0,8-1 мкм. На цьому етапі з вина забираються колоїди, що створюють каламутний осад і непрозорість (ця фільтрація необхідна для ефективної роботи фільтрів, що знешкоджують, з дуже дрібними порами).
- Підготовка до розливу.
- Безпосередньо перед розливом проводять знещільну фільтрацію, яка прибирає з вина мікроорганізми. Для стерилізуючої фільтрації використовують мембранні патронні картриджі з розміром пор від 0,45 до 0,65 мкм (картриджі з більш дрібними порами використовують для вин з високою бактеріальною завантаженістю).
Деякі підприємства використовують схему, при якій попередня та знеплощувальна фільтрації виконуються відразу на одному фільтрі, на якому встановлено два види патронних картриджів, перший для попередньої фільтрації, другий для холодної стерилізації вина.
Фільтри для вина
Наша компанія постачає широкий спектр фільтрів для вина. Ми пропонуємо нашим клієнтам фільтра за найкращим співвідношенням «ціна – якість». Одним із найчастіших запитів до нас є – «Запропонуйте заміну дорогому фільтру Pall, Millipore, Sartorius, Begerow». Працюючи в галузі фільтрації та мікрофільтрації понад 15 років, ми досконально вивчили ринок виробників фільтрів для вина і сьогодні можемо запропонувати нашим клієнтам найкращі рішення для їхніх завдань. Звертайтесь до нас, будемо раді допомогти вам!